Pisanie pracy dyplomowej dobiegło już końca. Teraz przed Tobą tylko - wydrukowanie, oprawienie, oddanie do dziekanatu, załatwienie formalności i można przystępować do obrony. Prawda, że brzmi nieskomplikowanie. Jednak jak się okazuje obróbka pracy magisterskiej i załatwianie formalności to najbardziej żmudny, czasochłonny i dość absorbujący proces w toku pisania pracy.
Już po zaakceptowaniu pracy przez promotora pojawia się pytanie drukować jednostronnie czy dwustronnie. Wady i zalety. Jak zastosować inne marginesy do stron parzystych/nieparzystych. ...
Tutaj wszystko uzależnione jest od wymogów promotora, dziekanatu, recenzenta. Zazwyczaj jest tak, że dla promotora i recenzenta seminarzyści przygotowują jednostronne wydruki, a dla dziekanatu dwustronne. O ile wydruk jednostronny jest banalnie prosty.
Wystarczy tylko włączyć w drukarce opcję drukowanie jednostronne i gotowe, o tyle drukowanie dwustronne jest dość skomplikowane. Zwłaszcza dla osób, które nie posiadają odpowiednio przystosowanej drukarki. Wówczas cały proces należy wykonywać ręcznie. Co niestety wymaga od nas zaangażowania, skupienia i nieustannego śledzenia wydruku.
Tak skomplikowana procedura sprawia, ze często rezygnujemy z samodzielnego wydruku i powierzamy to bardziej kompetentnym osobom, tj., oddajemy do punktów ksero, które w swojej usłudze posiadają również wydruki komputerowe. Jak, więc widać prosta czynność drukować jednostronnie czy dwustronnie, a już przysparza nam wiele problemów. A to dopiero początek procesu. A mówią, ze pisanie pracy jest najtrudniejsze.